Aneta Hołówek 22.02.2012

Marsylia rzutem na taśmę wydarła zwycięstwo Interowi

Przed Interem Mediolan stało bardzo trudne zadanie. W 1/8 rozgrywek Ligi Mistrzów los skojarzył ich z Olympique Marsylia.
Marsylia rzutem na taśmę wydarła zwycięstwo Interowi PAP/EPA

W piłkarskiej Lidze Mistrzów dokończona została seria pierwszych meczów 1/8 finału. Dziś odbyły się dwa spotkania i w obydwu wygrali gospodarze 1:0.

W Marsylii Olympique podejmował Inter Mediolan. Mecz był zacięty i wyrównany, ale przez 92 minuty obaj bramkarze zachowali czyste konto. W doliczonym czasie gry piłkarzom z Marsylii udało się zdobyć zwcięską bramkę - po rzucie wolnym głową piłkę do bramki Interu skierował Andre Ayew.

W Bazylei piłkarze FC Basel podejmowali Bayern Monachium. Faworyzowani Bawarczycy nie znaleźli recepty na obronę gospodarzy, za to szwajcarski zespół w końcówce spotkania zdołał zdobyć bramkę na wagę niespodziewanego zwycięstwa. Strzelcem jedynego w tym spotkaniu gola był Valentin Stocker w 86. minucie.

Rewanże odbędą się 6 i 7 oraz 13 i 14 marca.