Marcin Nowak 23.02.2012

50. double-double Gortata nie pomógł Suns

Koszykarze Phoenix Suns przegrali u siebie z Golden State Warriors 104:106 w czwartkowym meczu ligi NBA.
Marcin GortatMarcin GortatWikipedia/Keith Allison

Koszykarze Phoenix Suns przegrali u siebie z Golden State Warriors 104:106 w czwartkowym meczu ligi NBA. Marcin Gortat zdobył 21 punktów i zebrał piętnaście piłek. To 50. double-double w jego karierze i 20. w tym sezonie.

Polak przebywał na parkiecie przez ponad 40 minut. Wykazał się dobrą skutecznością: trafił do kosza dziewięć razy na 13 prób i wykorzystał trzy z trzech rzutów wolnych. Miał 15. zbiórek i asystę.

Najskuteczniejszym zawodnikiem w zespole "Słońc" był Channing Frye, który zdobył o jeden punkt więcej od Gortata, ale miał znacznie mniej zbiórek - dziewięć.

Bohaterem całego spotkania został Monta Ellis z drużyny "Wojowników", który nie tylko zdobył najwięcej punktów w całym meczu - 26, ale rozstrzygnął również na sekundę przed końcem spotkanie na korzyść gości. Dzięki temu Golden State przerwało trwającą trzynaście spotkań serię porażek w Phoenix.

Decydująca dla całego meczu była pierwsza kwarta, którą koszykarze z Arizony przegrali 22:39.

- Ten mecz przegraliśmy w ciągu pierwszych dziesięciu minut. Jestem zniesmaczony postawą swoich zawodników i sposobem ich grania. Oni po prostu przechodzili pierwszą kwartę i nie było widać w nich jakiegokolwiek zaangażowania - skomentował trener "Słońc" Alvin Gentry.

Suns, z bilansem 14 zwycięstw i 20 porażek, zajmują 13. miejsce w Konferencji Zachodniej NBA.

3. Denver 18 16 .529
4. Minnesota 17 17 .500