Gabriela Skonieczna 01.03.2012

Radwańska wygrała dwa razy jednego dnia

Polka pokonała Czeszkę Karolinę Pliskovą 6:4, 6:4 i awansowała do 1/4 finału turnieju WTA w Kuala Lumpur.
Agnieszka RadwańskaAgnieszka Radwańskafacebook/Agnieszka Radwańska

Trzy dni potrzebowała Agnieszka Radwańska aby pokonać tenisistkę z Uzbekistanu Akgul Ananmuradową w turnieju w Kuala Lumpur (pula nagród 22- tysięcy dolarów). Planowany na wtorek mecz Polki - rozstawionej w turnieju z numerem jeden - przełożono z powodu deszczu. W środę zawodniczki wyszły na kort ale spotkanie przerwano przy stanie 6:2, 3:3 dla Polki. Dopiero w środę rano udało się dokończyć spotkanie. Radwańska ostatecznie wygrała 6:2, 6:4

Zobacz galerię: DZIEŃ NA ZDJĘCIACH>>>

Po przerwie na odpoczynek wystąpiła w drugiej rundzie przeciwko Pliskovej, która do turnieju głównego awansowała z eliminacji. Do pokonania Czeszki potrzebowała godziny i dziesięciu minut.

Kolejną rywalką Radwańskiej będzie inna kwalifikantka - Su-Wei Hsieh z Tajwanu. Kilka dni temu, po wycofaniu się dwóch innych wysoko notowanych tenisistek, organizatorzy turnieju w Kuala Lumpur namówili do przyjazdu ją oraz Serbkę Jelenę Jankovic.