Aneta Hołówek 01.03.2012

Matka i Fryta mają półfinał w Dubaju

Debel Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski awansował do półfinału turnieju ATP na twardych kortach w Dubaju
Mariusz Fyrstenberg (z prawej) i Marcin MatkowskiMariusz Fyrstenberg (z prawej) i Marcin Matkowskimatkowskifyrstenberg.com

Polscy tenisiści pokonali w czwartek Niemca Michaela Kohlmanna i Ukraińca Serhija Stachowskiego 7:6 (7-4), 6:3.

Mecz trwał godzinę i 23 minuty, a w nim Polacy - rozstawieni z numerem trzecim - tylko raz zdołali przełamać serwis rywali - w końcówce drugiego seta. W sumie nie wykorzystali czterech okazji do tego, a sami obronili pięć "break pointów".

Wcześniej, w pierwszej rundzie Fyrstenberg i Matkowski wyeliminowali Marcosa Baghdatisa z Cypru i Rosjanina Michaiła Jużnego 6:2, 7:5.

Kolejnymi rywalami Polaków będą Jonathan Erlich i Andy Ram z Izraela

Wynik spotkania 1/8 finału gry podwójnej:
Mariusz Fyrstenberg, Marcin Matkowski (Polska, 3) - Michael Kohlmann, Serhij Stachowski (Niemcy, Ukraina) 7:6 (7-4), 6:3.