Aneta Hołówek 03.03.2012

72. turniejowy triumf Rogera Federera w karierze

Tym razem triumfował w turnieju z pulą nagród 1,7 mln dolarów na twardych kortach w Dubaju .
Roger Federer (drugi z lewej) obok Andy MurrayRoger Federer (drugi z lewej) obok Andy Murray PAP/EPA/ALI HAIDER

W decydującym pojedynku szwajcarski tenisista pokonał Szkota Andy Murray'a 7:5, 6:4.
W czasie całej imprezy w Dubaju Federer - rozstawiony z numerem drugim - nie stracił żadnego seta. W finale z Murray'em, trwającym godzinę i 37 minut, wyrównana walka trwała do stanu 5:5 w pierwszej partii. Wówczas Szwajcar "przełamał" rywala, a niedługo potem wygrał gema przy swoim serwisie.

W następnym secie Federer prowadził 3:1, ale Murray zdołał doprowadzić do remisu 3:3. Od tego momentu Szkot zdołał wygrać tylko jednego gema.

Na pocieszenie pozostanie mu fakt, że w półfinale pokonał lidera światowego rankingu Novaka Djokovica 6:2, 7:5.

Była to pierwsza porażka Serba w tym roku - wcześniej wygrał 10 meczów, triumfując m.in. w wielkoszlemowym turnieju Australian Open.