Aneta Hołówek 04.03.2012

PlusLiga: Atom i MKS Dąbrowa wciąż z szansami na play-off

Siatkarki Tauronu MKS Dąbrowa Górnicza przegrały z Atomem Treflem Sopot w czwartym półfinałowym spotkaniu play-off Plus Ligi.
Atom Trefl SopotAtom Trefl Sopotatomtreflsopot.pl

Po sobotnim łatwym zwycięstwie dąbrowianek 3:0 wydawało się, że awans do finału podopieczne trenera Waldemara Kawki mają na wyciągnięcie ręki. Okazało się, że sopocianki nie powiedziały w tej rywalizacji ostatniego słowa i rozstrzygną wszystko na swoim parkiecie.
Pierwsze dwa sety były wyrównane do połowy. Zespół Alessandro Chiappiniego, w sobotę sprawiający wrażenie kompletnie rozbitego, "odjeżdżał" dąbrowiankom od stanu 14:14 (pierwszy set) i 13:13 (drugi). W tym ostatnim przypadku wynik zmienił się aż do 13:22.

W trzeciej partii nadzieja wstąpiła zapewne w serca dąbrowskich kibiców, bowiem Tauron prowadził 14:10, potem remisował 17:17. Tyle, że po chwili było 17:19. Szkoleniowiec MKS poprosił o czas, ale losów seta i meczu jego siatkarkom nie udało się już odwrócić.

Czwarty mecz półfinałowy: Tauron MKS Dąbrowa Górnicza - Atom Trefl Sopot 0:3 (17:25, 15:25, 19:25).

Stan rywalizacji play off (do trzech zwycięstw) 2-2. Decydujący piąty mecz w środę w Sopocie.

Tauron: Frauke Diricks, Charlotte Leys, Aleksandra Liniarska, Ivana Plchotova, Elżbieta Skowrońska, Izabela Żebrowska, Krystyna Strasz (Libero) oraz Natalia Nuszel, Katarzyna Zaroślińska, Małgorzata Lis, Magdalena Śliwa.

Atom: Alisha Glass, Małgorzata Kożuch, Ewelina Sieczka, Corina Ssuschke - Voigt, Megan Hodge, Maja Tokarska, Paulina Maj (libero).