Aneta Hołówek 13.03.2012

Trochę zdziwiona Radwańska w 1/4 finału w Indian Wells

Rozstawiona z numerem 5. Polka w meczu 1/8 finału wygrała z Amerykanką Jamie Hampton, która skreczowała w trzecim secie.
Agnieszka RadwańskaAgnieszka Radwańskafacebook/Agnieszka Radwańska

23-letnia krakowianka szybko objęła prowadzenie 4:0. W kolejnych gemach Amerykanka zaczęła jednak grać coraz lepiej. Pierwszego seta przegrała 3:6, ale w drugim faworyzowaną rywalkę zepchnęła do defensywy i niespodziewanie zwyciężyła 6:4.

Trzecia partia trwała bardzo krótko. Radwańska wygrała pierwszego gema, a na początku drugiego Hampton z grymasem bólu na twarzy padła na kort. Lekarze zaczęli okładać jej nogę lodem, a sędzia ukarała stratą dwóch gemów. Amerykanka próbowała jeszcze kontynuować grę, ale po chwili poddała mecz.

Awans do ćwierćfinału w Indian Wells oznacza 250 pkt do rankingu WTA (przed rokiem Polka odpadła w czwartej rundzie i powiększyła dorobek o 140 pkt) oraz 100 tysięcy dolarów premii.

W półfinale Agnieszka Radwańska zmierzy się z Wiktorią Azarenką.