Marcin Nowak 21.03.2012

Juventus z Napoli w finale Pucharu Włoch

Juventus Turyn i SSC Napoli zagrają w finale piłkarskiego Pucharu Włoch, który zaplanowany jest na 20 maja.
Edinson CavaniEdinson CavaniPAP/EPA
  • Marek Lehnert, PR Rzym - relacja o półfinałach Pucharu Włoch

W środę awans wywalczyło Napoli, które po przegranej w pierwszym meczu 1:2, pokonało u siebie Sienę 2:0. Bohaterem spotkania został po raz kolejny urugwajski napastnik Edinson Cavani. 25-letni zawodnik w 30. minucie odebrał piłkę przeciwnikowi i przeprowadził indywidualną akcję zakończoną zdobyciem bramki. Dwadzieścia minut wcześniej samobójczego gola strzelił kapitan Sieny Simone Vergassola.

Juventus do finału dostał się we wtorek, w rewanżowym meczu remisując w Milanem 2:2. Pierwsze spotkanie "Stara Dama" wygrała na wyjeździe 2:1. We wtorkowym rewanżu drużyna z Turynu prowadziła od 28. minuty po golu 37-letniego Alessandro Del Piero, ale w drugiej połowie mediolańczycy odpowiedzieli trafieniami Algierczyka Djamela Mesbaha i Argentyńczyka Maxiego Lopeza.

Wynik 2:1 dla Milanu oznaczał konieczność dogrywki, z której zwycięsko wyszedł Juventus. Bramkę na wagę remisu i awansu zdobył w 96. minucie strzałem z dalszej odległości Czarnogórzec Mirko Vucinic.