Martin Ruszkiewicz 25.03.2012

GP Malezji: deszczowy wyścig i wspaniały powrót Alonso

Fernando Alonso z teamu Ferrari wygrał w niedzielę wyścig o Grand Prix Malezji, drugą tegoroczną eliminację mistrzostw świata Formuły 1.
Fernando AlonsoFernando AlonsoEPA/DIEGO AZUBEL

Fernando Alonso po raz trzeci w karierze wygrał wyścig o Grand Prix Malezji. Hiszpański kierowca Ferrari wyprzedził Sergio Pereza z Saubera. Miejsce na podium Meksykanina jest największą sensacją wyścigu na torze Sepang. Trzeci był Brytyjczyk Lewis Hamilton z McLarena-Mercedesa, który startował z pole position.

Kolejne punktowane miejsca w wyścigu zajęli: Australijczyk Mark Webber, Fin Kimi Raikkonen, Brazylijczyk Bruno Senna, Brytyjczyk Paul Di Resta, Francuz Jean-Eric Vergne, Niemiec Nico Hulkenberg i jego rodak Michael Schumacher.

Triumfator poprzedniego wyścigu o GP Australii - Brytyjczyk Jenson Button z McLarena-Mercedesa, popełnił błąd na 15. okrążeniu i zderzył się z kierowcą zespołu HRT - Pedro de la Rosą. Rywalizację ukończył na 14. pozycji. Obrońca tytułu mistrzowskiego - Niemiec Sebastian Vettel z Red Bull Racing był dopiero 11.

Kiedy kierowcy znajdowali się na 9. okrążeniu toru, wstrzymano wyścig niemal na godzinę z powodu burzy z ulewą. Po wznowieniu rywalizacji najwięcej szczęścia miał Fernando Alonso, który w odpowiednich momentach zmieniał opony.

Dzięki zwycięstwu Hiszpan objął prowadzenie w mistrzostwach świata Formuły 1. Ma 5. punktów przewagi nad Lewisem Hamiltonem.