Marcin Nowak 27.03.2012

Tytan AZS Częstochowa bliżej wygrania Challenge Cup

AZS Politechnika przegrała w Warszawie z Tytanem AZS Częstochowa 1:3 (24:26, 25:23, 25:27, 20:25) w pierwszym meczu finałowym Challenge Cup siatkarzy.
AZS Politechnika - Tytan AZS CzęstochowaAZS Politechnika - Tytan AZS CzęstochowaPAP/Leszek Szymański

Trenerzy obu ekip Radosław Panas i Marek Kardos byli zgodni - o zwycięstwie zadecyduje dyspozycja dnia, a mecz będzie wyrównany. Tak też się stało. W każdym secie walka była zacięta i decydowały niuanse.
Pierwsze dwie partie były bardzo do siebie podobne. Tytan wychodził na dwu-, trzypunktowe prowadzenie w środkowej części seta, a Politechnika starała się nadrabiać. Ważne punkty zdobywał kapitan drużyny z Warszawy Marcin Nowak. Podporą w Częstochowie był z kolei również "weteran" na parkiecie Dawid Murek.
Po dwóch setach było 1:1. Pierwszego rozstrzygnęli na swoją korzyść goście 26:25, drugi należał do podopiecznych Panasa 25:23. Kibice czekali na kolejne emocjonujące starcie, ale u gospodarzy coś się zacięło. Tytan zdobywał punkty seriami i prowadził już 14:23, kiedy w polu zagrywki pojawił się Paweł Mikołajczak.
Ze stalową miną wprowadził serwisem zamęt w ekipie Kardosa. Trener wziął nawet dwie przerwy techniczne, by zdekoncentrować 23-letniego siatkarza, ale jego serwis okazał się zabójczy. Doprowadził do stanu 22:23, a widownia oszalała.
W końcu uderzył w siatkę, zaś Politechnika nie potrafiła kontynuować dobrej passy i przegrała 25:27.
Krzysztof Gierczyński i Murek zadbali o to, by w czwartym secie to znowu Tytan kontrolował przebieg spotkania. Goście prowadzili niemal cały czas i tym razem nie dali się zaskoczyć zagrywkami Mikołajczaka. Wygrali pewnie 25:20 i 3:1 w całym meczu.

Rewanż w sobotę o godz. 14.30 w Częstochowie.

AZS Politechnika - Tytan AZS Częstochowa 1:3 (24:26, 25:23, 25:27, 20:25)

AZS Politechnika Warszawska: Krzysztof Wierzbowski, Wojciech Żaliński, Marcin Nowak, Ardo Kreek, Paweł Mikołajczak, Patrick Steurwald - Damian Wojtaszek (libero) - Maciej Gorzkiewicz, Grzegorz Szymański, Maciej Zajder.
Tytan AZS Częstochowa: Krzysztof Gierczyński, Dawid Murek, Fabian Drzyzga, Łukasz Wiśniewski, Wojciech Sobala, Michał Kamiński - Adrian Stańczak (libero) - Miłosz Hebda, Jakub Oczko, Bartosz Janeczek.