Aneta Hołówek 31.03.2012

Djoković kontra Murray w finale turnieju w Miami

Prowadzący w światowym rankingu Serb Novak Djoković pokonał Argentyńczyka Juana Monaco 6:0, 7:6 (7-5) w półfinale turnieju ATP Masters 1000 w Miami.
Novak DjokovićNovak Djokovićmateriały promocyjne

Dla Djokovicia będzie to pierwszy finał od czasu zwycięstwa w styczniowym Australian Open.

Jego rywalowi nie pomógł doping Argentyńczyków, którzy licznie zamieszkują południową Florydę. Fani śpiewali w języku hiszpańskim. Jednak na niewiele się to zdało, ponieważ w pierwszym secie Monaco gładko uległ do zera. Starcie to trwało zaledwie 27 minut, a Argentyńczyk zdobył tylko siedem punktów, choć Serb dwukrotnie popełnił podwójne błędy.

W drugim secie Serbowi nie poszło już tak łatwo, bo rozstrzygnięcie nastąpiło dopiero w tie-breaku. Górę wzięło jego doświadczenie i ostatecznie wygrał to starcie 7:6 (7-5). Dla Monaco był to drugi w karierze półfinał w turnieju z serii Masters 1000.

W niedzielnym finale Djoković zagra z rozstawionym z numerem 4 Murrayem. Brytyjczyk awansował do finału bez walki, ponieważ z powodu kontuzji kolana z turnieju wycofał się Hiszpan Rafael Nadal.