Marcin Nowak 31.03.2012

Szok w lidze włoskiej - tylko remis Milanu

Prowadzący w tabeli Serie A piłkarze AC Milan w 30. kolejce stracili punkty, remisując w wyjazdowym spotkaniu z Catanią 1:1.
Rozczarowanie piłkarzy AC MilanRozczarowanie piłkarzy AC Milan PAP/EPA

Drużyna z Sycylii przerwała serię czterech kolejnych zwycięstw obrońców tytułu, którzy zachowają jednak pierwsze miejsce.
Pierwsi z gola cieszyli się goście. W 34. minucie na listę strzelców wpisał się Brazylijczyk Robinho, który wykorzystał podanie Szweda Zlatana Ibrahimovica. Do wyrównania doprowadził w 57. minucie Argentyńczyk Nicolas Spolli.
Oba zespoły miały jeszcze kilka dogodnych sytuacji do strzelenia bramki. W 64. minucie drugie trafienie w tym spotkaniu mógł zaliczyć Robinho, jednak piłkę po jego uderzeniu wybił z linii bramkowej Giovanni Marchese. W ostatnim kwadransie udanymi interwencjami, po strzałach Francuza Philippe'a Mexesa i Ibrahimovica, popisał się z kolei bramkarz gospodarzy Argentyńczyk Juan Pablo Carrizo.
Wcześniej gola dla siódmej w tabeli Catanii mógł zdobyć także Argentyńczyk Alejandro Gomez (37. minuta), jednak od straty bramki gości uchroniła poprzeczka.
Zespół z Mediolanu utrzymał prowadzenie w tabeli - 64 pkt. Jego przewaga nad drugim Juventusem Turyn, który w niedzielę podejmie czwarte w tabeli Napoli, wynosi obecnie pięć punktów.