Marcin Nowak 27.04.2012

Srebrny medal Kłys na mistrzostwach Europy

Katarzyna Kłys zdobyła srebrny medal mistrzostw Europy w Czelabińsku. Judoczka Wisły Kraków w finale wagi 70 kg przegrała z wicemistrzynią świata Edith Bosch.
Katarzyna Kłys (w niebieskim stroju)Katarzyna Kłys (w niebieskim stroju)PAP/EPA/MAXIM SHIPENKOV

Holenderka obroniła tytuł wywalczony rok temu w Stambule.
Kłys sprawiła sobie prezent na 26. urodziny, które obchodziła 23 kwietnia. W piątek powtórzyła sukces sprzed pięciu lat z Belgradu. Wówczas w decydującym pojedynku, jeszcze pod nazwiskiem Piłocik (jej mężem i trenerem jest były reprezentant Polski, Artur Kłys), uległa Francuzce Gevrise Emane.
W sumie to trzecie srebro Katarzyny Kłys w historii jej występów w ME. W 2010 r. sięgnęła po medal w tym kolorze w turnieju drużynowym.
W czwartek, pierwszym dniu zawodów w Rosji, drugie miejsce w kat. 66 kg zajął Tomasz Kowalski (AZS Opole).