Aneta Hołówek 29.04.2012

Polscy judocy z brązem ME

Reprezentacja polskich judoków zdobyła brązowy medal w turnieju drużynowym. W ostatnim pojedynku, którego stawką było miejsce na podium, Polacy pokonali 4:1 Wielką Brytanię.
Janusz Wojnarowicz (niebieski) i Adam OkruashviliJanusz Wojnarowicz (niebieski) i Adam Okruashvili PAP/EPA/MAXIM SHIPENKOV
  • Trener reprezentacji Adam Maj
  • Trener Maj ma nadzieję, że w Londynie nasi zawodnicy także odegrają czołowe role

Swoje pojedynki wygrali Paweł Zagrodnik, Krzysztof Wiłkomirski, Robert Krawczyk i Janusz Wojnarowicz. Przegrał jedynie Łukasz Błach, jednak tanio skóry nie sprzedał, jego walka kończyła się dogrywką, a zwycięzcę musieli wskazać sędziowie.

Turniej drużynowy zakończył mistrzostwa Europy, podczas których biało-czerwoni zdobyli też trzy medale indywidualne. Wicemistrzami kontynentu zostali Tomasz Kowalski w kategorii 66 kg i Katarzyna Kłys w kategorii do 70 kg.Trzecie miejsce w kategorii powyżej 100 kg zajął Janusz Wojnarowicz.

Medaliści z Czelabińska pojadą na Igrzyska Olimpijskie do Londynu. Kadrę uzupełniają Tomasz Adamiec i Urszula Sadkowska.

Wysokie miejsce w światowym rankingu powinno wystarczyć, by w Igrzyskach wystartowała też Daria Pogorzelec.