Martin Ruszkiewicz 05.05.2012

Arsenal znów gubi punkty. Fatalny mecz Szczęsnego

W pierwszym meczu 37. kolejki Premier League Arsenal zremisował 3:3 (1:2) z Norwich City.
Arsenal znów gubi punkty. Fatalny mecz SzczęsnegoEPA/LINDSEY PARNABY

Gospodarze wyszli na prowadzenie już w 2. minucie dzięki trafieniu Yossiego Benayouna. Goście odpowiedzieli Wesa Hoolahana, a w 27. minucie Kieran Gibbss zdobył samobójczą bramkę. W 72. minucie wyrównał Robin van Persie, a niedługo później wyprowadził Arsenal na prowadzenie. Dla Holendra to 29. i 30. bramka w lidze w tym sezonie. W 85. minucie Steve Morrison strzelił trzeciego gola dla Norwich, dającego "Kanarkom" jeden punkt.

Wojciech Szczęsny rozegrał cały mecz, a Łukasz Faiański (obydwaj Arsenal) siedział na ławce rezerwowych. Arsenal zajmuje trzecie miejsce i ma dwa punkty przewagi nad Tottenhamem i Newcastle. Norwich plasuje się na miejscu trzynastym.

Arsenal Londyn – Norwich 3:3 (1:2)

Bramki: Benayoun (2.), Hoolahan (12.), Holt (26.), Van Persie (72., 80.) Morison (85.)

Arsenal: Szczęsny - Sagna, Vermaelen, Koscielny, Gibbs - Song, Ramsey, Rosicky - Gervinho, Benayoun - Van Persie

Norwich: Ruddy - Naughton, R. Bennett, Martin, Lappin, E. Bennett, Johnson, Howson, Hoolahan - Jackson, Holt