Aneta Hołówek 27.05.2012

Kubot nie zdążył ograć rywala

Łukasz Kubot jest blisko drugiej rundy wielkoszlemowego turnieju tenisowego na kortach ziemnych im. Rolanda Garrosa w Paryżu.
Łukasz KubotŁukasz Kubot PAP/EPA/CHRISTOPHE KARABA

Polak wygrał dwa sety ze Słowakiem Karolem Beckiem, a przy stanie 4:4 w trzecim sędzia przerwał grę z uwagi na zapadające ciemności.

Zgodnie z regulaminem mecz będzie dokończony na tym samym korcie numer 17, jako drugi lub trzeci w planie gier (jeszcze nie zaktualizowano terminarza). Zwycięzca w drugiej rundzie zmierzy się z lepszym zawodnikiem w pojedynku między Francuzem Florentem Serrą a rozstawionym z numerem 15. Hiszpanem Feliciano Lopezem.
Tenisista z Lubina zajmuje obecnie 49. miejsce w rankingu ATP World Tour, a Beck - 104. Jest to ich drugie spotkanie, a poprzednie w 2001 roku w turnieju ITF w Zabrzu wygrał Słowak 4:6, 6:4, 6:4.
Przed rokiem Kubot przebił się w Paryżu przez trzy rundy kwalifikacji, po czym sprawił sporą niespodziankę eliminując w pierwszym meczu w turnieju głównym rozstawionego z numerem dziesiątym Nicolasa Almagro. Hiszpan wygrał wówczas dwa pierwsze sety, po czym przegrał kolejne trzy. Pogromcę tenisista z Lubina znalazł dopiero w trzecim występie, a był nim Kolumbijczyk Alejandro Falla.
Wówczas Polak zdobył 122 punkty. Tegoroczny Roland Garros jest o tyle ważny, że na podstawie rankingu opublikowanego tuż po nim (11 czerwca), Międzynarodowa Federacja Tenisowa (ITF) ogłosi, kto otrzyma kwalifikacje olimpijskie na igrzyska w Londynie. Rywalizacja toczyć się będzie na trawiastych kortach The All England Lawn Tennis and Croqet Club, gdzie niespełna miesiąc wcześniej odbędzie się turniej wielkoszlemowy w Wimbledonie.