Piotr Grabka 18.06.2012

Agnieszka Radwańska na zielonym angielskim dywanie

Polka jest najwyżej rozstawioną tenisistką rozpoczynającego się w poniedziałek turnieju WTA Tour w Eastbourne.

Na otwarcie Agnieszka Radwańska zagra z Bułgarką Cwetaną Pironkową. Będzie to ich ósmy pojedynek, a dotychczasowych bilans jest korzystny dla krakowianki (6-1, w tym na trawie 2-0).
Pironkowa, obecnie 39. na świecie, zdołała ją pokonać - w trzech setach - tylko na dywanowej nawierzchni w hali w Paryżu w 2007 roku. W pozostałych sześciu meczach udało jej się wygrać tylko seta. Nie rywalizowały ze sobą od maja 2009 roku. Zwyciężczyni w drugiej rundzie trafi na Hiszpankę Carlę Suarez-Navarro (Radwańska wygrała ich jedyne spotkanie) lub Czeszkę Petrę Cetkovską (krakowianka ma bilans 0-4).

W rywalizacji deblistek udział wezmą Klaudia Jans-Ignacik i Alicja Rosolska. W pierwszej rundzie rywalkami Polek będą Węgierka Timea Babos i Su-Wei Hsieh i z Tajwanu. Obie polskie tenisistki próbowały swoich sił w eliminacjach singla, ale odpadły w pierwszej rundzie.