Martin Ruszkiewicz 15.07.2012

Davos: Włoszczowska druga, Dawidowicz tuż za podium

Wicemistrzyni olimpijska z Pekinu w kolarstwie górskim Maja Włoszczowska (CCC Polkowice) zajęła drugie miejsce w wyścigu o Puchar Szwajcarii w Davos.
Maja WłoszczowskaMaja Włoszczowskamajawloszczowska.pl

Inna Polka Aleksandra Dawidowicz dojechała do mety czwarta. Wygrała Brytyjka Annie Last.

Już po pierwszym okrążeniu Włoszczowska i Last wypracowały sobie przewagę nad rywalkami. Polka przez długi czas prowadziła, ale w pewnym momencie wywróciła się, z czego na przedostatnim okrążeniu skorzystała Last. 21-letnia Brytyjka, która będzie reprezentować swój kraj podczas igrzysk olimpijskich w Londynie, pokonała trasę w czasie 1:15.55,1 - o 13,3 sekundy szybciej od Polki.

Trzecie miejsce zajęła złota medalistka z Pekinu Niemka Sabine Spitz. Jej strata do zwyciężczyni wyniosła ponad półtorej minuty. Aleksandra Dawidowicz (CCC Polkowice), która obok Włoszczowskiej wystartuje w olimpijskim wyścigu w Londynie, dotarła do mety na czwartym miejscu z czasem 1:17.48,1.