Tomasz Jaremczak 04.08.2012

Kwiaty i gratulacje. Od Komorowskiego dla medalistów

Biało-czerwoni mają na razie cztery medale Igrzysk Olimpijskich w Londynie. Dwa złote, jeden srebrny i brązowy.
Magdalena Fularczyk i Julia Michalska na podium olimpijskimMagdalena Fularczyk i Julia Michalska na podium olimpijskim PAP/EPA/ROBERT GHEMENT

W podwójnej dwójce zdobyły go wioślarki Julia Michalska i Magdalena Fularczyk. Od Bronisława Komorowskiego dostały kwiaty.

Gratulował też mistrzom olimpijskim Adrianowi Zielińskiemu, który zdobył złoty medal w kategorii 85 kg w turnieju podnoszenia ciężarów, a także Tomaszowi Majewskiemu - najlepszemu zawodnikowi igrzysk w pchnięciu kulą.

Majewski (AZS AWF Warszawa) wynikiem 21,89 zdobył swój drugi złoty medal olimpijski w pchnięciu kulą. O trzy centymetry wyprzedził mistrza świata Niemca Davida Storla.
Natomiast Zieliński zdobył złoty medal olimpijski w kategorii 85 kg w turnieju podnoszenia ciężarów. Zawodnik MGLKS Tarpan Mrocza uzyskał 385 kg w dwuboju.