Martin Ruszkiewicz 25.08.2012

Serie A: udana inauguracja mistrza

We Włoszech ruszyła ekstraklasa. Brak trenera Antonio Conte i niewykorzystany rzut karny nie przeszkodziły Juventusowi w pokonaniu Parmy. Dobrze sezon rozpoczęła także Fiorentina.
Radość piłkarzy Juventusu TurynRadość piłkarzy Juventusu TurynEPA/ALESSANDRO DI MARCO

Pierwsza bramka w tym sezonie padła w 27. minucie pierwszej połowy meczu Fiorentina - Udinese. Strzelił ją brazylijski środkowy napastnik drużyny gości Reginaldo Maicosuel. Spotkanie wygrali jednak gospodarze 2:1, a oba gole były autorstwa Stevana Joveticia.

W Turynie obrońca mistrzowskiego tytułu pokonał Parmę 2:0. Obie bramki padły w drugiej połowie meczu: pierwszą w 54. minucie strzelił austriacki obrońca Juventusu Stephan Lichtsteiner, drugą, cztery minuty później Andrea Pirlo, uznany za jednego z najlepszych graczy niedawnych mistrzostw Europy.

Zawieszony na 10 miesięcy za udział w skandalu ustawionych meczów trener Antonio Conte kierował piłkarzami Juventusu z trybun.