Marcin Nowak 02.09.2012

Trzecie złoto! Polak najlepszy w tenisie stołowym

Patryk Chojnowski (Start Ostródzianka Ostróda) zdobył w niedzielę w Londynie trzeci dla Polski złoty medal XIV Paraolimpiady.
Stadion Olimpijski w LondynieStadion Olimpijski w LondynieWikipedia/Alexander Kachkaev

Urodzony w Świdniku 22-letni tenisista stołowy pokonał w finale, w ciągu 20 minut, Chińczyka Yanga Ge 3:0 (11:9, 11:4, 11:9).
Nieco wcześniej na najwyższym stopniu podium stanęła 23-letnia Joanna Mendak (Start Białystok). Pochodząca z Suwałk pływaczka wygrała wyścig na dystansie 100 m stylem motylkowym czasem 1.06,16.
Pierwszy złoty medal dla biało-czerwonych wywalczyła nad Tamizą w sobotę urodzona w Siedlcach 26-letnia Katarzyna Piekart (Start Gorzów Wlkp.) w rzucie oszczepem. W sumie polska ekipa ma w dorobku osiem medali.
W poniedziałek w finale gry pojedynczej tenisa stołowego Natalia Partyka (Szansa Start Gdańsk) walczyć będzie z Chinką Qian Yang.