Marcin Nowak 23.09.2012

Hit Premier League z wieloma podtekstami

Manchester United wygrał na wyjeździe z Liverpoolem 2:1 (0:0) w meczu 5. kolejki angielskiej Premier League. Spotkanie miało wiele podtekstów.
Liverpool FC - Manchester UnitedLiverpool FC - Manchester UnitedPAP/EPA/PETER POWELL
  • Grzegorz Drymer (PR Londyn) - o hołdzie fanów Liverpoolu dla ofiar tragedii na Hillsborough przed meczem z Manchesterem United

Niedzielna potyczka na Anfield Road przyniosła sporo emocji. Od 39. minuty gospodarze grali w osłabieniu po czerwonej kartce dla Jonjo Shelveya, ale mimo to tuż po przerwie Steven Gerrard zdobył prowadzenie dla The Reds.
Niedługo potem wyrównał obrońca Rafael da Silva, a zwycięskiego gola w 81. minucie zdobył z rzutu karnego Robin van Persie.

/

Przed meczem minutą ciszy uczczono pamięć 96 kibiców Liverpoolu, którzy zginęli w 1989 roku na stadionie Hillsborough. Doszło także do pojednania między urugwajskim napastnikiem gospodarzy Suarezem a francuskim obrońcą Manchesteru Evrą. 15 października ubiegłego roku na tym samym stadionie Suarez obraził rywala m.in. takimi epitetami jak "czarnuch". Komisja dyscyplinarna ukarała go za to odsunięciem od ośmiu meczów.

Drugim arcyciekawym niedzielnym spotkaniem w Premier League była konfrontacja Manchesteru City z Arsenalem Londynu. Mistrzowie Anglii prowadzenie objęli w 40. minucie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłkę do siatki głową skierował Joleon Lescott. Stołeczna drużyna wyrównała w 82. minucie dzięki trafieniu Laurenta Koscielnego.
Obaj polscy bramkarze "Kanonierów" - Maciej Szczęsny i Łukasz Fabiański - z powodu kontuzji nie znaleźli się w kadrze meczowej.
W tabeli prowadzi Chelsea Londyn, która w sobotę pokonała Stoke City 1:0. "The Blues" o jeden punkt wyprzedzają Manchester United.