Marcin Nowak 23.09.2012

Pech Sobiecha - porażka i kontuzja w Bundeslidze

Artur Sobiech wybiegł w podstawowym składzie Hannoveru w niedzielnym meczu 4. kolejki niemieckiej ekstraklasy piłkarskiej, ale już przed przerwą opuścił boisko z powodu kontuzji nogi.
Kibice HannoveruKibice HannoveruYouTube

Jego drużyna przegrała na wyjeździe z Hoffenheim 1:3.
Polak zszedł z boiska w 44. minucie, wyraźnie utykając. Na razie nie wiadomo, jak poważny jest uraz 22-letniego napastnika. Jego miejsce na boisku zajął Didier Ya Konan.
Do przerwy utrzymywał się wynik 1:1 (gol dla Hannoveru padł po samobójczym trafieniu Matthieu Delpierre'a), ale w końcówce drugiej połowy piłkarze Hoffenheim - pozostający dotychczas bez punktu - zdobyli dwa gole i awansowali na 16. miejsce w tabeli. Hannover jest trzeci (7 pkt).
Liderem pozostaje Bayern Monachium (12 pkt), który już w sobotę zasłużenie pokonał na wyjeździe 2:0 Schalke Gelsenkirchen. Tego samego dnia Borussia Dortmund przegrała w Hamburgu z HSV 2:3, co oznacza, że zakończyła się jej passa 31 spotkań ligowych bez porażki. Gole dla mistrzów Niemiec padły po strzałach Chorwata Ivana Perisica - przy pierwszym asystował Robert Lewandowski, a przy drugim Łukasz Piszczek.
Obaj grali od początku meczu, natomiast Jakub Błaszczykowski wszedł z ławki rezerwowych w 63. minucie. Borussia z dorobkiem 7 pkt jest czwarta.