Marcin Nowak 07.10.2012

Rekord frekwencji na starcie "Biegnij Warszawo"

Radosław Kłeczek i Iwona Lewandowska zwyciężyli w czwartej edycji "Biegnij Warszawo" - największej biegowej imprezie w Polsce.
Biegnij WarszawoBiegnij WarszawoPAP/Bartłomiej Zborowski
  • Agnieszka Drążkiewicz (IAR) - relacja z Biegnij Warszawo
  • Irena Szewińska, mistrzyni olimpijska o Biegnij Warszawo (IAR)
  • Iwona Lewandowska na mecie Biegnij Warszawo (IAR)
  • Radosław Kłeczek na mecie Biegnij Warszawo (IAR)

W tym roku padł rekord frekwencji - w biegu na dystansie 10 km wystartowało ponad 11 tysięcy osób.

Po raz trzeci najszybszą wśród kobiet startujących w imprezie była Iwona Lewandowska. Pokonała ona cały dystans w 32 minuty i 56 sekund. Tym samym Lewandowska pobiła swój rekord życiowy.

Zwycięzca tegorocznej edycji "Biegnij Warszawo" - Radosław Kłeczek pokonał 10 km w czasie 29 minut i 56 sekund. Biegacz podkreślił, że cieszy go rosnąca liczba biegaczy i zachęcał do biegania.

Dla tych, którzy nie czuli się jeszcze na siłach, by przebiec 10 km, organizatorzy przygotowali - po raz trzeci - imprezę towarzyszącą - "Maszeruję kibicuję", której ambasadorem jest mistrz olimpijski w chodzie sportowym Robert Korzeniowski. Maszerujący mieli do pokonania 5 km.