Artur Jaryczewski 25.10.2012

Lewandowski: możemy być jeszcze groźniejsi!

W najciekawszym meczu grupy D piłkarskiej Ligi Mistrzów, Borussia Dortmund wygrała na własnym stadionie z Realem Madryt 2:1.
Robert LewandowskiRobert LewandowskiPAP/EPA/ROLF VENNENBERND
  • Robert Lewandowski, piłkarz Borussii Dortmund zadowolony po meczu z Realem Madryt (IAR)
  • Robert Lewandowski o piłce nożnej, która jest grą błędów (IAR)
  • Wojciech Szymański, PR Berlin - relacja ze spotkania Ligi Mistrzów pomiędzy Borussią Dortmund a Realem Madryt

W 37. minucie wynik spotkania otworzył napastnik reprezentacji Polski - Robert Lewandowski. Minutę później wyrównał Portugalczyk Cristiano Ronaldo. Gola na wagę trzech punktów strzelił w 65. minucie, Niemiec Marcel Schmelzer. Robert Lewandowski nie krył zadowolenia z końcowego rezultatu. - Ta jedna bramka przesądziła o naszym zwycięstwie. Dała nam prowadzenie 1:0. Najważniejsze, że zwyciężyliśmy. Graliśmy u siebie i nie byliśmy jakąś słabszą drużyną, tylko jak równy z równy walczyliśmy. Cieszymy się z trzech punktów. (...) Możemy być jeszcze groźniejsi - mówił po meczu Lewandowski.

Napastnik reprezentacji Polski strzelił gola po błędzie obrońcy Realu Madryt - Pepe. Wtedy to, Sebastian Khel przytomnie podał do Roberta Lewandowskiego. Polak sytuacji sam na sam nie zmarnował i silnym uderzeniem w krótki róg wyprowadził mistrzów Niemiec na prowadzenie.

Po trzech kolejkach LM, Borussia Dortmund ma siedem punktów i jest na pierwszym miejscu w grupie D.