Marcin Nowak 25.10.2012

LE: Sobiech przyczynił się do zwycięstwa Hannoveru

Hannover 96, w barwach którego występuje Artur Sobiech, pokonał na wyjeździe Helsingborgs 2:1 (1:0) w meczu grupy L Ligi Europejskiej.
Kibice HannoveruKibice HannoveruYouTube

Artur Sobiech wyszedł na boisko po przerwie i asystował przy zwycięskiej bramce, która padła w doliczonym czasie gry.
Prowadzenie gościom już w 12. minucie dał Senegalczyk Mame Biram Diouf. Niezwykle emocjonująca była końcówka spotkania. W doliczonym czasie gry najpierw szwedzki zespół wyrównał, a chwilę później wygraną Hannoverowi zapewnił piłkarz z Wybrzeża Kości Słoniowej Didier Ya Konan.
W drugim meczu tej grupy Levante gładko pokonało na własnym stadionie Twente Enschede 3:0. W kadrze hiszpańskiej drużyny zabrakło Dariusza Dudki. Po trzech kolejkach z siedmioma punktami liderem jest Hannover. Levante ma o jeden mniej i jest drugie.
W czwartek na boiskach zaprezentowało się jeszcze dwóch Polaków. W barwach Bordeaux do 76. minuty grał Ludovic Obraniak. Pomocnik reprezentacji Polski został ukarany żółtą kartką, a jego zespół zremisował na wyjeździe z Maritimo 1:1. W tabeli grupy D mający cztery punkty "Żyrondyści" zajmują drugie miejsce. Prowadzi Newcastle United (7 pkt). "Sroki" skromnie 1:0 pokonały Club Brugge.
Natomiast całe spotkanie w zespole Steauy Bukareszt rozegrał Łukasz Szukała. Rumuni 2:0 pokonali Molde i z siedmioma punktami przewodzą grupie E. Drugie miejsce zajmuje FC Kopenhaga (4 pkt), która bezbramkowo zremisowała z VfB Stuttgart.
Z ławki rezerwowych poczynania kolegów oglądał Przemysław Tytoń (PSV Eindhoven). Holenderski klub zremisował u siebie z AIK Sztokholm 1:1 i zajmuje drugie miejsce w grupie F. Sensacyjnym liderem, z kompletem zwycięstw, jest Dnipro Dniepropietrowsk. Zespół z Ukrainy niespodziewanie łatwo wygrał z Napoli 3:1.
Wynikami 1:1 zakończyły się oba spotkania w grupie J: Panathinaikos Ateny - Lazio Rzym oraz NK Maribor - Tottenham Hotspur. Na półmetku prowadzi Lazio (5 pkt) przed Mariborem (4 pkt) i Tottenhamem (3 pkt). "Koniczynki" zgromadziły dwa punkty.
W grupie H Inter Mediolan długo męczył się na San Siro z Partizanem Belgrad. Ostatecznie gospodarze wygrali 1:0, a zwycięską bramkę w 88. minucie zdobył Argentyńczyk Rodrigo Palacio.
W ciekawie zapowiadającym się spotkaniu Olympique Lyon wygrał u siebie z Athletic Bilbao 2:1. Francuski klub jest liderem grupy I. Baskowie z dorobkiem zaledwie jednego punktu są na ostatnim miejscu. Drugie miejsce zajmuje Sparta Praga, która pokonała Hapoel Kirjat Szmona 3:1.
Na pierwsze miejsce w grupie A awansował Liverpool, który na Anfield 1:0 pokonał Anży Machaczkała.