Aneta Hołówek 04.11.2012

Serie A: drużyna Kamila Glika ponownie ratuje remis

Torino, którego barw broni Kamil Glik, nie dało się pokonać czołowej drużynie w lidze włoskiej. W środę dzięki bramce Polaka zremisowało 1:1 z Lazio Rzym, a w niedzielę takim samym wynikiem zakończyło się spotkanie 11. kolejki z Napoli.
Kamil GlikKamil GlikWikipedia/Паршин Дмитрий

Napoli objęło prowadzenie już w szóstej minucie po trafieniu Urugwajczyka Edinsona Cavaniego. Gospodarze przeważali i mieli jeszcze kilka dogodnych okazji do zdobycia bramki. Brak skuteczności zemścił się na nich tuż przed końcowym gwizdkiem. Koszmarny błąd popełnił obrońca Salvatore Aronica. Podając do swojego bramkarza zagrał piłkę zbyt lekko, przejął ją Gianluca Sansone i strzelił wyrównującego gola.
Reprezentant Polski rozegrał całe spotkanie. W tabeli Torino zajmuje 13. miejsce.
Aż 0:4 przegrało Lazio Rzym. Stołeczny zespół, który przed tą kolejką zajmował czwarte miejsce, na wyjeździe musiał uznać wyższość Catanii. Bramki dla gospodarzy zdobyli: Alejandro Gomez (dwie), Francesco Lodi i Pablo Barrientos.
W sobotę na 49 kolejnych spotkaniach bez porażki w Serie A zakończyła się passa Juventusu Turyn. "Stara Dama" uległa u siebie Interowi Mediolan 1:3. Początek nie zwiastował porażki obrońców tytułu. Już w pierwszej minucie spotkania na listę strzelców czwarty raz w tym sezonie wpisał się Chilijczyk Arturo Vidal. Losy meczu odmieniły się jednak w drugiej połowie.
Kilka minut po zmianie stron nieodpowiedzialnie w polu karnym gospodarzy zachował się Claudio Marchisio, który sfaulował rywala. Sędzia podyktował rzut karny, a z jedenastu metrów nie pomylił się Argentyńczyk Diego Milito. Ten sam zawodnik podwyższył na 2:1 w 75. minucie.
Turyńczycy starali się doprowadzić do wyrównania, ale Inter wyprowadził w 89. zabójczy kontratak. Japończyk Yuto Nagatomo podał do niepilnowanego w polu karnym Argentyńczyka Rodrigo Palacio, który pokonał Buffona. To pierwsza ligowa porażka "Juve" od 15 maja 2011 roku.
W sobotę wygrał także klub z Mediolanu. Na San Siro AC Milan rozbił Chievo Werona 5:1. Zwycięstwo pozwoliło rossonerim przesunąć się na 10. miejsce w tabeli. Liderem pozostaje Juventus, przed Interem, który ma już tylko punkt mniej, i Napoli - pięć punktów straty.