Marcin Nowak 28.11.2012

Arsenal traci punkty. Szczęsny wpuścił gola

Arsenal Londyn z Wojciechem Szczęsnym w bramce zremisował na wyjeździe z Evertonem 1:1 w 14. kolejce piłkarskiej ekstraklasy Anglii
Wojciech SzczęsnyWojciech SzczęsnyWikpedia/Ronnie Macdonald

Tymczasem zwycięstwa odniosły dwie najlepsze drużyny - Manchester United i Manchester City. Prowadzące w tabeli "Czerwone Diabły" pokonały u siebie West Ham United 1:0, a obrońcy tytułu na wyjeździe Wigan Athletic 2:0.
Jedyną bramkę dla "ManU" już w pierwszej minucie zdobył Robin van Persie. Było to dziewiąte trafienie Holendra w tym sezonie. Więcej - o jedno - ma tylko Urugwajczyk Luis Suarez z Liverpoolu.
"The Citizens" na sforsowanie obrony Wigan potrzebowali znacznie więcej czasu. Prowadzenie mistrzom Anglii w 69. minucie dał Włoch Mario Balotelli. Trzy minuty później wynik spotkania ustalił James Milner.
Drugi mecz pod wodzą Rafaela Beniteza bezbramkowo zremisowała Chelsea Londyn. O ile taki wynik w debiucie z Manchesterem City trudno było uznać za niepowodzenie, to w konfrontacji z Fulham na własnym stadionie oczekiwano znacznie więcej. "The Blues" zajmują trzecie miejsce i do lidera tracą siedem punktów.
Ze strzelenia gola w pierwszej minucie w środę cieszył się także Theo Walcott. Arsenal Londyn z Wojciechem Szczęsnym w bramce prowadzenia jednak nie utrzymał. Everton wyrównał jeszcze w pierwszej połowie dzięki trafieniu Marouane'a Fellainiego. Polak przy stracie gola nie zawinił. W tabeli "Kanonierzy" są na siódmym miejscu.
W innym ciekawym spotkaniu Tottenham Hotspur pokonał na własnym stadionie Liverpool 2:1