Marcin Nowak 08.12.2012

Męczarnie Realu Madryt zakończone zwycięstwem

Real Madryt pokonał na wyjeździe po wyrównanym meczu Real Valladolid 3:2 w 15. kolejce hiszpańskiej ekstraklasy piłkarskiej.
Karim BenzemaKarim BenzemaPAP/EPA//Nacho Gallego

"Królewscy" zbliżyli się do lidera - Barcelony - na osiem punktów, ale "Blaugrana" swoje spotkanie rozegra dopiero w niedzielę.
W siódmej minucie wynik spotkania otworzył reprezentant Angoli Manucho Goncalves, który kwadrans później wpisał się na listę strzelców po raz drugi. Wcześniej jednak wyrównującą bramkę zdobył Francuz Karim Benzema. Pierwsza połowa zakończyła się remisem 2:2, bowiem w 45. minucie dla Realu trafił również Niemiec Mesut Oezil.
Po zmianie stron nieoczekiwanie inicjatywa należała do gospodarzy, którzy częściej zbliżali się do bramki rywali, wywalczyli też kilka rzutów rożnych. Z czasem jednak do głosu zaczęli dochodzić podopieczni portugalskiego szkoleniowca Jose Mourinho.
W 72. minucie przed końcem spotkania sędzia podyktował rzut wolny dla "Królewskich" z odległości ok. 20 metrów. Kiedy wydawało się, że do piłki podejdzie - jak zwykle w takich sytuacjach - Portugalczyk Cristiano Ronaldo, strzał oddał jednak Oezil. Pomocnik reprezentacji Niemiec trafił niemal idealnie w okienko bramki i zapewnił zwycięstwo swojej drużynie.
We wcześniejszym meczu awans na czwarte miejsce w tabeli wywalczyła ekipa Malagi, która rozgromiła 4:0 Granadę. Z kolei Real Sociedad zremisował z Getafe 1:1, a oba gole padły w ostatnich minutach meczu.
Real Madryt jest trzeci w tabeli z dorobkiem 32 punktów. O dwa więcej ma lokalny rywal Atletico, z którym "Królewscy" wygrali przed tygodniem w derbach stolicy 2:0. Liderem jest Barcelona, która zgromadziła 40 punktów.
W niedzielę Atletico podejmie Deportivo La Coruna, a Katalończycy zagrają na wyjeździe z Betisem Sewilla. W spotkaniu zabraknie kontuzjowanego Damiena Perquisa; jest za to prawdopodobne, że wystąpi Argentyńczyk Lionel Messi, który doznał urazu kolana w środowym meczu Ligi Mistrzów przeciwko Benfice Lizbona. Później okazało się, że doszło tylko do niegroźnego stłuczenia.