Marcin Nowak 20.12.2012

Dwa gole Polaków w Pucharze Niemiec

Jakub Błaszczykowski i Robert Lewandowski zdobyli po bramce, a ich Borussia Dortmund wygrała u siebie z Hannoverem 96 5:1 w 1/8 finału piłkarskiego Pucharu Niemiec.
Robert LewandowskiRobert Lewandowski Wikipedia/Christopher Neundorf

W ćwierćfinale nie zagra natomiast Bayer Leverkusen Sebastiana Boenischa i Arkadiusza Milika.
Błaszczykowski trafił do siatki rywali w 18. minucie, podwyższając na 2:0. Wcześniej gola dla broniącej trofeum Borussii zdobył Mario Goetze, który skompletował w tym meczu hat-tricka. Kolejne strzelił w 40. i 85. minucie. W międzyczasie trafienie dla zespołu z Hanoweru zanotował Mame Biram Diouf. Lewandowski w ostatniej minucie doliczonego czasu gry ustalił wynik. Wcześniej popisał się także asystą przy trzeciej bramce Goetzego.
Błaszczykowski grał do 85. minuty, kiedy to zmienił go Chorwat Ivan Perisic. Cały mecz rozegrali natomiast Lewandowski i Łukasz Piszczek. W ekipie rywala w 67. minucie na boisku pojawił się inny reprezentant Polski Artur Sobiech.
Awans do ćwierćfinału uzyskały w środę także VfL Wolfsburg, VfB Stuttgart oraz drugoligowy VfL Bochum. Zespół z Wolfsburga, po bramkach Christiana Traescha i Holendra Basa Dosta, pokonał u siebie Bayer Leverkusen 2:1. W barwach pokonanych po raz drugi z rzędu całe spotkanie rozegrał Sebastian Boenisch. Obrońca reprezentacji Polski zanotował 90 minut także w ligowym starciu z Hamburgerem SV (3:0) w niedzielę. W ekipie z Leverkusen zabrakło natomiast innego piłkarza kadry biało-czerwonych 18-letniego Arkadiusza Milika, który przed dwoma dniami związał się z nią do końca czerwca 2018 roku. VfB Stuttgart z kolei wygrał przed własną publicznością 2:1 z drugoligowym FC Koeln Adama Matuszczyka i Kacpra Przybyłko. Pierwszy z Polaków grał do 88. minuty, drugi pojawił się na murawie w 65.
VfL Bochum miejsce w ćwierćfinale zapewniła wygrana 3:0 z innym drugoligowcem TSV 1860 Monachium. Od 55. minuty w barwach pokonanego zespołu grał polski obrońca Grzegorz Wojtkowiak.
We wtorek awans uzyskały m.in. FSV Mainz Eugena Polanskiego oraz lider ekstraklasy Bayern Monachium. Ci pierwsi pokonali w Gelsenkirchen Schalke 04 2:1. Pomocnik reprezentacji Polski rozegrał całe spotkanie. Bayern wygrał natomiast z Augsburgiem 2:0.