Aneta Hołówek 22.12.2012

Ważne zwycięstwo ekipy Glika w Serie A

Drużyna Torino, której piłkarzem jest Kamil Glik, pokonała na swoim stadionie Chievo Werona 2:0 w meczu 18. kolejki włoskiej ekstraklasy.
Kamil GlikKamil GlikWikipedia/Паршин Дмитрий

Zwycięstwo odniosło także Lazio, które wyprzedziło w tabeli drugi przed tym weekendem Inter Mediolan.
Pierwszy gol dla ekipy z Turynu był trafieniem samobójczym Cyrila Thereau w 12. minucie. Niespełna kwadrans później na 2:0 podwyższył Alessandro Gazzi i takim wynikiem zakończyło się spotkanie. Glik rozegrał cały mecz, a w 18. minucie został ukarany żółtą kartką. Torino zajmuje 13. miejsce w tabeli z dorobkiem 19 punktów.
Piłkarze z Rzymu poradzili sobie na wyjeździe z Sampdorią Genua. Jedyną bramkę zdobył w 31. minucie Brazylijczyk Hernanes. Lazio awansowało na drugie miejsce z dorobkiem 36 punktów. Inter, który wcześniej niespodziewanie zremisował przed własną publicznością z Genoą 1:1, ma o oczko mniej.
Liderem pozostał Juventus Turyn, który w piątek pokonał Cagliari 3:1 i powiększył przewagę nad najlepszym z rywali do ośmiu punktów.
Dobrą formę odzyskuje po dłuższej kontuzji Stevan Jovetic. Czarnogórzanin w sobotę dwukrotnie wpisał się na listę strzelców, w tym raz z rzutu karnego, dzięki czemu jego Fiorentina pokonała Palermo 3:0 i zrównała się punktami z Interem. Trzeciego gola dla "Violi" zdobył także z "jedenastki" Argentyńczyk Gonzalo Rodriguez.
Piąte w tabeli Napoli, które niedawno ukarano odjęciem dwóch punktów za udział w aferze korupcyjnej, dopiero w końcówce zapewniło sobie zwycięstwo nad Sieną. W 86. minucie wynik otworzył Christian Maggio, a w 90. rzut karny wykorzystał Edinson Cavani.
Dla Urugwajczyka była to trzynasta bramka w tym sezonie Serie A - o jedną więcej ma tylko Stephan El Shaarawy z AC Milan. "Rossoneri" zagrają wieczorem na wyjeździe z Romą, która w tabeli wyprzedza ich o dwa punkty.