Aneta Hołówek 02.01.2013

Łatwy awans Radwańskiej do ćwierćfinału w Auckland

Agnieszka Radwańska pokonała Rumunkę Simonę Halep 6:3, 6:1 w drugiej rundzie turnieju WTA Tour na twardych kortach w nowozelandzkim Auckland.Teraz w ćwierćfinale najwyżej rozstawiona tenisistka zagra z Rosjanką Jeleną Wiesniną.
Agnieszka RadwańskaAgnieszka Radwańskafacebook/Agnieszka Radwańska

W środę krakowianka, czwarta w rankingu światowym i najwyżej rozstawiona w Auckland, odniosła drugie łatwe zwycięstwo w imprezie. Mecz trwał zaledwie 61 minut, a tenisistka z Konstancy (47. w rankingu WTA) ani na moment jej nie zagroziła.
- Cieszę się ze stylu w jakim przeszłam tu dwie rundy, choć dzisiaj cały czas musiałam być skoncentrowana. Znam Halep i wiem, że jest waleczna, więc nie można jej dać zbyt wiele swobody - stwierdziła po środowym meczu Radwańska.
Polka straciła swój serwis na otwarcie, ale potem dwukrotnie przełamała podanie rywalki w pierwszym secie. W sumie od stanu 4:3 wygrała osiem z ostatnich dziewięciu gemów. Rumunka popełniła aż 38 niewymuszonych błędów.
Był to trzeci pojedynek w karierze tych zawodniczek i po raz trzeci lepsza bez straty seta okazała się Radwańska. Podobnie było w 2011 w wielkoszlemowym Australian Open na twardej nawierzchni w Melbourne (6:1, 6:2), a także w ubiegłym sezonie na korcie ziemnym w Brukseli (7:5, 6:0).
Kolejną rywalką najwyżej rozstawionej w imprezie zawodniczki będzie Rosjanka Jelena Wiesnina (68. WTA), która wygrała w drugiej rundzie z wyżej notowaną Jarosławą Szwedową z Kazachstanu (nr 6) 6:2, 6:2.
Wiesnina, która jest też świetną deblistką, tylko raz zdołała pokonać krakowiankę, w ich pierwszym spotkaniu na mączce ziemnej w Rzymie w 2011 roku 3:6, 6:2, 6:1. Jeszcze w tamtym sezonie Polka zdołała się zrewanżować pokonując Rosjankę na twardym korcie w Toronto 6:4, 6:1.
Ponownie okazała się lepsza podczas ubiegłorocznego Wimbledonu - tym razem 6:2, 6:1 - gdzie osiągnęła później pierwszy w karierze wielkoszlemowy finał (przegrała w nim z Amerykanką Sereną Williams).
Z turnieju w Auckland odpadła rozstawiona z numerem drugim Julia Goerges, pogromczyni Radwańskiej z pierwszej rundy igrzysk olimpijskich w Londynie (2012). Niemka przegrała ze Szwedką Johanną Larsson 5:7, 7:6 (7-1), 3:6.