Martin Ruszkiewicz 19.01.2013

Borussia gromi. Dwa gole Polaków!

Borussia Dortmund pokonała Werder Bremen 5:0 w 18. kolejce Bundesligi. Gole w tym spotkaniu strzelili Robert Lewandowski i Jakub Błaszczykowski.
Radość piłkarzy Borussii DortmundRadość piłkarzy Borussii Dortmund PAP/EPA/CARMEN JASPERSEN

Lewandowski wpisał się na listę strzelców 10 minut przed końcem spotkania. Pokonał bramkarza gospodarzy strzałem lewą nogą po dośrodkowaniu Łukasza Piszczka. To 11. trafienie polskiego napastnika w lidze i czwarty gol Borussii tego dnia.

Błaszczykowski ustalił wynik spotkania w 85. minucie. Ponownie asystę zanotował Piszczek, który w sytuacji sam na sam z bramkarzem rywali podał piłkę do wbiegającego w pole karne "Kuby", a ten nie miał problemu z wykończeniem akcji. To jego szósta bramka w sezonie.

Pierwszego gola dla Borussii strzelił już w dziewiątej minucie Marco Reus. Niemiec precyzyjnie wykonał rzut wolny, posyłając piłkę nad murem w róg bramki bezradnego Sebastiana Mielitza.

Na 2:0 podwyższył w 19. minucie Mario Goetze, który wykorzystał podanie Kevina Grosskreutza, a trzeci gol padł w 48. po strzale głową Brazylijczyka Felipe Santany.

Lewandowski i Piszczek rozegrali pełne 90 minut, natomiast Błaszczykowski, który nie zagrał od początku ze względu na uraz mięśnia łydki, pojawił się na boisku w 71. minucie, zastępując Reusa.

W tabeli Borussia utrzymała trzecie miejsce z dorobkiem 33 punktów. O trzy więcej ma Bayer Leverkusen, a lider Bayern Monachium zgromadził ich 45.