Marcin Nowak 27.01.2013

Zwycięstwo Realu Madryt. Hat-trick Ronaldo

Piłkarze Realu Madryt pokonali na własnym stadionie Getafe 4:0 (0:0) w meczu 21. kolejki hiszpańskiej ekstraklasy.
Cristiano RonaldoCristiano Ronaldo PAP/EPA/CHEMA MOYA

Klasycznym hat-trickiem popisał się Cristiano Ronaldo. Portugalczyk bramki zdobył w 62., 65. i 72. minucie.
Klub z przedmieść Madrytu długo skutecznie opierał się "Królewskim". Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0:0. Przełomowa dla losów spotkania była 53. minuta. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, w walce w powietrzu Ricardo Carvalho uderzył w rękę Miguela Moyę. Bramkarz gości wypuścił piłkę, a do siatki skierował ją Sergio Ramos. Piłkarze Getafe ruszyli z protestem w stronę sędziego, ale jedynym efektem była żółta kartka, którą został ukarany Moya.
Podopieczni Jose Mourinho szybko wykorzystali dekoncentrację rywala i przypieczętowali zwycięstwo. W 62. minucie na 2:0 podwyższył Cristiano Ronaldo - był to jego 300. gol w barwach Realu. Portugalczyk potrzebował zaledwie 11 minut, by skompletować hat-tricka.
Real wciąż zajmuje w tabeli trzecie miejsce, a do prowadzącej Barcelony traci 12 punktów. "Duma Katalonii" swoje spotkanie rozegra dopiero wieczorem. Na własnym stadionie zmierzy się z Osasuną Pampeluna.