Marcin Nowak 03.02.2013

Fatalny debiut Smudy w 2. Bundeslidze

Były selekcjoner piłkarskiej reprezentacji Polski Franciszek Smuda nieudanie rozpoczął rundę rewanżową niemieckiej drugiej ligi.
Franciszek SmudaFranciszek SmudaWikipedia/Roger Gorączniak

Jego SSV Jahn Regensburg został rozgromiony przed własną publicznością 1:5 przez wicelidera tabeli Herthę Berlin.
Po pierwszej połowie nic nie zapowiadało dotkliwej porażki gospodarzy, bowiem piłkarze schodzili na przerwę przy stanie 0:0. Jednak po zmianie stron drużyna z Berlina zdobyła trzy bramki w ciągu kwadransa (w 53., 56. i 68. minucie).
Kilkanaście minut przed końcem meczu gospodarzom udało się zmniejszyć straty na 1:3, ale końcówka należała do gości, którzy strzelili kolejne dwa gole i odnieśli piąte z rzędu wyjazdowe zwycięstwo.
Niedzielna porażka oznacza, że drużyna z Ratyzbony po 20 kolejkach nadal zamyka tabelę 2. Bundesligi z dorobkiem 13 punktów. Do 15. miejsca - pierwszego dającego pewne utrzymanie - traci osiem oczek.
Smuda, który funkcję szkoleniowca Bawarczyków pełni od stycznia, został sprowadzony do klubu w celu uchronienia go przed spadkiem. Powiedział wówczas, że cieszy się na to wyzwanie. - Czeka mnie trudne zadanie, ale to mnie właśnie motywuje. Łatwo jest prowadzić Bayern Monachium, Barcelonę czy Real Madryt, ale utrzymanie się w tej lidze będzie tak samo trudne, jak wywalczenie mistrzostwa gdzie indziej - ocenił.