Marcin Nowak 03.02.2013

Porażki Interu i Lazio, Wolski tylko rezerwowym

Inter Mediolan niespodziewanie uległ na wyjeździe Sienie 1:3 w 23. kolejce piłkarskiej ekstraklasy Włoch.
AC Siena - Inter MediolanAC Siena - Inter MediolanPAP/EPA/FABIO DI PIETRO

Zwycięstwo odniosła za to Fiorentina, której zawodnikiem jest Rafał Wolski. Polak nie dostał jednak szansy debiutu w wygranym 2:0 meczu z Parmą.
Zwycięstwo "Violi" zapewniły gole Luki Toniego oraz Czarnogórzanina Stevana Jovetica. Wolski, który do drużyny dołączył pod koniec styczniowego okienka transferowego, obserwował całe spotkanie z ławki rezerwowych.
Czwarty przed tą kolejką Inter Mediolan nie poradził sobie na wyjeździe ze Sieną. Na gola Szwajcara Innocente Emeghary z 21. minuty odpowiedział wprawdzie po kilkudziesięciu sekundach Antonio Cassano, ale po chwili na 2:1 dla gospodarzy trafił Alessio Sestu. Wynik w drugiej połowie ustalił z rzutu karnego Alessandro Rossina.
Potknięcia mediolańczyków nie wykorzystali piłkarze Lazio Rzym, którzy także nie zdobyli żadnego punktu w wyjazdowym meczu z Genoą. W pierwszej połowie gospodarze trafiali do siatki trzeciej drużyny Serie A dwukrotnie, ale na kilka minut przed ostatnim gwizdkiem sędziego był już remis 2:2. Ostatnie słowo należało jednak do Marco Rigoniego, który w piątej minucie doliczonego czasu gry zapewnił Genoi zwycięstwo.
Tym samym przewagę nad rywalami powiększył lider Juventus Turyn, który we wcześniejszym spotkaniu wygrał z Chievo Werona 2:1, a także zajmująca drugie miejsce ekipa Napoli. U stóp Wezuwiusza podopieczni Waltera Mazzarrego pokonali w sobotę Catanię Błażeja Augustyna 2:0, a 18. bramkę w sezonie zdobył Urugwajczyk Edinson Cavani. Polak obejrzał cały mecz z ławki rezerwowych.
W sobotę inny z biało-czerwonych we włoskiej ekstraklasie Kamil Glik rozegrał cały mecz w barwach Torino. Starcie z Sampdorią Genua zakończyło się bezbramkowym remisem.
W tabeli prowadzi "Stara Dama", która zgromadziła 52 punkty, przed Napoli (49), Lazio (43) i Interem (40). Wieczorem szansę na zrównanie się z lokalnym rywalem będą mieli piłkarze AC Milan (37), którzy zmierzą się przed własną publicznością z Udinese.