Marcin Nowak 03.02.2013

Bramkarz uratował punkt FC Barcelonie

Valencia CF zremisowała na własnym boisku z FC Barceloną 1:1 (1:1) w meczu 22. kolejki Primera Division. Bohaterem spotkania był bramkarz gości - Victor Valdes.
Valencia CF - FC BarcelonaValencia CF - FC BarcelonaPAP/EPA/JUAN CARLOS CARDENAS

"Blaugrana" straciła punkty trzeci raz od początku sezonu - wcześniej przegrała z Realem Sociedad (2:3) i zremisowała z Realem Madryt (2:2).
Valencia zdobyła gola pierwsza - w 33. minucie na listę strzelców wpisał się Argentyńczyk Ever Banega. Z prowadzenia gospodarze cieszyli się jednak tylko przez kilka minut, bowiem w 39. z rzutu karnego wyrównał inny reprezentant "Albicelestes" Lionel Messi.
Czterokrotny zdobywca Złotej Piłki przedłużył rekordową serię spotkań ligowych, w których strzela przynajmniej jednego gola; to niedzielne było 12. z kolei. Łącznie od początku trwających rozgrywek Argentyńczyk pokonał bramkarzy rywali 34 razy i jest zdecydowanym liderem klasyfikacji najskuteczniejszych piłkarzy La Liga (drugi jest Portugalczyk Cristiano Ronaldo z Realu Madryt - 21 trafień).
Przeciwko swojej byłej drużynie wystąpił David Villa, który mógł w końcówce zapewnić gościom trzy punkty. Reprezentant Hiszpanii posłał jednak piłkę kilkanaście centymetrów od słupka w sytuacji sam na sam z bramkarzem, po precyzyjnym dośrodkowaniu Brazylijczyka Daniego Alvesa.
Szansę na rozstrzygnięcie meczu na korzyść Valencii miał też w ostatnich minutach Roberto Soldado, ale jego strzał efektowną interwencją odbił Victor Valdes.
Liderem ekstraklasy pozostaje Barcelona (59 pkt), która o 12 punktów wyprzedza Atletico Madryt. Stołeczni o godzinie 21 rozpoczęli mecz z Betisem Sewilla, w którego wyjściowym składzie znalazł się reprezentant Polski Damien Perquis. Trzecie miejsce zajmuje Real Madryt, który po niespodziewanej sobotniej porażce z Granadą traci do lidera 16 punktów.