Aneta Hołówek 09.02.2013

Arsenal nabiera rozpędu w pogoni za czolówką

Arsenal Londyn z Wojciechem Szczęsnym w bramce, po golu Hiszpana Santiego Cazorli, pokonał w sobotę na wyjeździe Sunderland 1:0 w 26. kolejce piłkarskiej ekstraklasy Anglii. To jego drugie z rzędu ligowe zwycięstwo.

"Kanonierzy" byli w tym meczu stroną przeważającą. Mimo wielu szans zdobyli jednak tylko jedną bramkę - w 35. minucie trafienie zaliczył Cazorla. Sytuacje na podwyższenie wyniku mieli także m.in. Walijczyk Aaron Ramsey, Francuz Oliver Giroud i Theo Walcott. Ich strzały były jednak albo niecelne, albo bronił je Belg Simon Mignolet.
Rywale kilka razy zagrozili bramce strzeżonej przez Szczęsnego. Polak zachował jednak czyste konto. Kilkakrotnie popisał się dobrymi interwencjami, m.in. w końcówce obronił strzał głową Szkota Stevena Fletchera, a w doliczonym czasie gry Adama Johnsona.
Na początku drugiej połowy boisko z powodu urazu musiał opuścić pomocnik Arsenalu Jack Wilshere. Anglik ucierpiał w starciu z Francuzem Alfredem N'Diaye.
"Kanonierzy" kończyli mecz w dziesiątkę, po czerwonej kartce, za drugą żółtą, dla Carla Jenkinsona w 62. minucie. Zajmują obecnie piąte miejsce w Premier League. Sunderland jest 13.
Pierwsze zwycięstwo w ostatnich trzech meczach odniosła Chelsea Londyn, która przed własną publicznością pokonała Wigan Athletic 4:1. Prowadzenie dał stołecznej ekipie Brazylijczyk Ramires w 23. minucie. W drugiej części gry kolejne bramki dołożyli Belg Eden Hazard, Frank Lampard i reprezentant Niemiec Marko Marin. Honorowe trafienie dla rywali uzyskał Szkot Shaun Maloney.
Piłkarze Wigan nie wygrali jeszcze w lidze w tym roku. Po raz ostatni triumfowali 29 grudnia - 3:0 z Aston Villą. Od tamtej pory zanotowali trzy remisy i tyle samo porażek.
Chelsea pozostaje na trzecim miejscu w tabeli. Ma obecnie 13 punktów straty do prowadzącego Manchesteru United, który w niedzielę podejmuje Everton. Czwarty jest Tottenham Hotspur. W sobotę, po dwóch bramkach walijskiego skrzydłowego Garetha Bale'a "Koguty" pokonały u siebie Newcastle United 2:1. Dla rywali trafienie zaliczył sprowadzony w zimowym okienku transferowym z Girondins Bordeaux Yoan Gouffran. Było to drugie z rzędu ligowe zwycięstwo Tottenhamu.