Aneta Hołówek 09.02.2013

Serie A: Wolski z perspektywy ławki oglądał porażkę Fiorentiny

Piłkarze Juventusu Turyn pokonali Fiorentinę 2:0 w meczu 24. kolejki włoskiej ekstraklasy. Spotkanie z ławki rezerwowych obserwował Rafał Wolski, który w styczniu trafił do klubu z Florencji.

Zespół "Starej Damy" wyszedł na prowadzenie w 20. minucie, po uderzeniu z okolic linii pola karnego Mirko Vucinicia. Błąd przy tej bramce popełnił Emiliano Viviano, który spóźnił się z interwencją. Trzy minuty przed przerwą wynik spotkania ustalił Alessandro Matri.
Czwartą porażkę Fiorentiny w tym sezonie z ławki rezerwowych obserwował Wolski, który musi jeszcze poczekać na debiut w Serie A. Juventus natomiast, po 17. ligowym zwycięstwie, umocnił się na pierwszym miejscu w tabeli z dorobkiem 55 punktów.
Wieczorem stratę do lidera mogą odrobić piłkarze wicelidera Napoli (49 pkt), którzy zagrają w Rzymie z trzecim Lazio. Stołeczny zespół będzie walczył o przerwanie słabej passy. W trzech ostatnich meczach ligowych stołeczna ekipa zdobyła tylko punkt. Pozostałe mecze 24. kolejki odbędą się w niedzielę.