Marcin Nowak 16.02.2013

Wielki mecz Borussii. Reus ustrzelił hat-tricka

Borussia Dortmund pokonała 3:0 Eintracht Frankfurt w meczu 22. kolejki piłkarskiej ekstraklasy Niemiec. Hat-trickiem w tym spotkaniu popisał się Niemiec Marco Reus.
Marco ReusMarco ReusPAP/EPA/Federico Gambarini

Marco Reus w sumie ma już 11 trafień w Bundeslidze.
Reprezentant Niemiec dwukrotnie pokonał bramkarza rywali w sytuacji sam na sam, w 6. i 10. minucie, a w 65. strzelał już na pustą bramkę po odegraniu Mario Goetzego.
Przez pierwsze dwa kwadranse wydarzenia na boisku kontrolowali gospodarze, którzy musieli radzić sobie bez pauzującego za czerwoną kartkę Roberta Lewandowskiego. Jednak w 31. minucie czerwoną kartkę (za dwie żółte) obejrzał zmiennik polskiego napastnika Julian Schieber i od tego momentu gra stała się bardziej wyrównana. W drugiej połowie obrońcom tytułu udało się odzyskać inicjatywę i bez problemu sięgnęli po trzy punkty.
W wyjściowym składzie Borussii wystąpili Jakub Błaszczykowski i Łukasz Piszczek. Tego pierwszego w 66. minucie zmienił Kevin Grosskreutz.
Z kolei w innym sobotnim meczu cały mecz w barwach Bayeru Leverkusen rozegrał Sebastian Boenisch, a Arkadiusz Milik przesiedział spotkanie na ławce rezerwowych.
"Aptekarze" pokonali 2:1 przedostatni w tabeli Augsburg, a jedną z bramek zdobył Stefan Kiessling. Niemiec, który asystował przy drugim golu, zrównał się na czele klasyfikacji najskuteczniejszych strzelców Bundesligi z Chorwatem Mario Mandzukicem z Bayernu Monachium - obaj piłkarze mają po 15 trafień. Drugi w tym zestawieniu Lewandowski zdobył o jedną bramkę mniej.
W tabeli niezagrożonym liderem jest Bayern, który o 15 punktów wyprzedza Borussię i o 16 Bayer Leverkusen. 22. kolejkę zakończą niedzielne spotkania FC Nuernberg z Hannoverem 96, którego piłkarzem jest Artur Sobiech, oraz Hoffenheim Eugena Polanskiego z VfB Stuttgart.