Marcin Nowak 21.02.2013

LE: Wielkie kluby wypadają z dalszych rozgrywek

Broniący trofeum piłkarze Atletico Madryt odpadli w 1/16 finału Ligi Europejskiej po dwumeczu z rosyjskim Rubinem Kazań.
Rubin Kazań - Atletico MadrytRubin Kazań - Atletico MadrytPAP/EPA/SERGEI ILNITSKY

Broniący trofeum piłkarze Atletico Madryt odpadli w 1/16 finału Ligi Europejskiej. W czwartek w rewanżowym meczu pokonali co prawda w Moskwie Rubin Kazań 1:0, ale przed tygodniem na własnym stadionie przegrali 0:2.
Wiceliderowi hiszpańskiej ekstraklasy nie udało się w rewanżu odrobić strat, choć w 84. minucie Kolumbijczyk Radamel Falcao zapewnił mu prowadzenie. Pięć minut później czerwoną kartką został ukarany Hiszpan Cesar Navas z Rubina, ale gospodarzom udało się dotrwać do końca.
Ekipa z Kazania już po raz trzeci w tej fazie rozgrywek podjęła rywala w stolicy Rosji, a nie w Tatarstanie, gdzie panuje sroga zima. Wszystkie mecze w Moskwie przegrała, ale tym razem awansowała do 1/8 finału.

Polscy piłkarze grają dalej
Z polskich piłkarzy z awansu do kolejnej rundy cieszyli się Ludovic Obraniak (Girondins Bordeaux) i Dariusz Dudka (Levante).
"Żyrondyści" pokonali przed swoją publicznością Dynamo Kijów 1:0, a przed tygodniem, dzięki golowi reprezentanta Polski, zremisowali na Ukrainie 1:1. W rewanżu grał on przez 83 minuty.
Z kolei wracający do gry po kontuzji Dudka pojawił się na boisku na ostatnie pięć minut wyjazdowego spotkania z Olympiakosem Pireus. Hiszpańska drużyna wygrała 1:0, a w dwumeczu triumfowała 4:0 i teraz zagra z Rubinem Kazań.
Odpadły dwa niemieckie kluby, z Polakami w składzie. Bayer Leverkusen po raz drugi przegrał z Benfiką, tym razem 1:2 w Lizbonie. Sebastian Boenisch rozegrał cały mecz, a Arkadiusz Milik wszedł z ławki rezerwowych w 74. minucie. Po chwili zanotował asystę przy golu Andre Schuerrle.
Spostrzeżenia obu piłkarzy przydadzą się teraz Obraniakowi, bo o ćwierćfinał zespół francuski zagra właśnie z Benfiką.
Natomiast Artur Sobiech pojawił się na placu gry w 83. minucie pojedynku Hannoveru 96 z Anży Machaczkała. Remis 1:1 nie wystarczył niemieckiej drużynie, by zakwalifikować się do kolejnej rundy.

Szczęśliwy awans angielskich drużyn
Szczęśliwie awans do kolejnej rundy wywalczyły dwa angielskie zespoły - Tottenham Hotspur i Chelsea Londyn. W obu w głównych rolach wystąpili... Belgowie.

Radość
Radość piłkarzy Tottenhamu Hotspur

"Koguty" zremisowały w Lyonie z Olympique 1:1, dzięki golowi Moussy Dembele w ostatniej minucie. Wygrana gospodarzy premiowałaby ich. Z kolei "The Blues" od 17. minuty przegrywali na własnym stadionie ze Spartą Praga. W drugiej minucie doliczonego przez sędziego czasu gry przed dogrywką uchronił ich Eden Hazard, który zdobył wyrównującą bramkę.
Paweł Gil był arbitrem spotkania między rumuńskim CFR Cluj a Interem Mediolan. Włoska drużyna zwyciężyła 3:0, a w dwumeczu zaaplikowała rywalom pięć goli, nie tracąc żadnego.
Tottenham i Inter zmierzą się ze sobą w najciekawszej parze 1/8 finału.