Marcin Nowak 04.03.2013

MŚ w Val di Fiemme. Bjoergen zarobiła najwięcej

Czterokrotna złota medalistka mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym Norweżka Marit Bjoergen otrzymała w sumie najwyższe premie za wyniki uzyskane na trasach w Val di Fiemme.
Marit BjoergenMarit BjoergenPAP/EPA/PETER KLAUNZER

Czwarty na liście płac jest złoty i brązowy medalista w skokach Kamil Stoch.
Bjoergen otrzymała premie w wysokości 50 400 euro. Drugie miejsce na tej liście zajęła inna norweska biegaczka, która dwukrotnie stanęła na najwyższym stopniu podium Therese Johaug - 29 200 euro.
Dopiero na trzecim miejscu znalazł się pierwszy mężczyzna, także biegacz z Norwegii, Petter Northug - 27 550 euro, który zdobył dwa tytuły mistrzowskie.
Wśród skoczków największe premie wywalczył Stoch. Na jego konto wpłynęło 26 250 euro. Za Polakiem znalazł się drużynowy mistrz świata Austriak Gregor Schlierenzauer - 26 100. W czołowej siódemce nie ma mistrza świata na skoczni średniej Norwega Andersa Bardala.