Aneta Hołówek 06.03.2013

LM: Manchester United - Real Madryt. "Modrić podniósł kurtynę na Old Trafford”

Real Madryt awansował do ćwierćfinału Ligi Mistrzów. "Królewscy" pokonali na Old Trafford Manchester United 2:1.

Zaczęło się pechowo dla Realu - od samobójczego strzału Sergio Ramosa. Na wyrównanie trzeba było czekać do drugiej połowy. W 66 minucie bramkę zdobył Modrić, a trzy minuty później - Ronaldo. "Modrić podniósł kurtynę na Old Trafford” - okrzyknęła hiszpańska prasa. "10. puchar zaczyna być rzeczywistością”- tytułuje dziennik sportowy Marca. "Bohaterskie zwycięstwo” - zapewnia dziennik ABC.
Komentatorzy chwalą Diego Lopeza - bramkarza, który zastępuje kontuzjowanego Casillasa i zastanawiają się, dlaczego Rooney wyszedł na murawę dopiero w drugiej połowie - "Gdyby grał od początku, a z boiska nie zszedłby z czerwoną kartką Nani, prawdopodobnie nie mielibyśmy tylu powodów do radości” - zapewnia komentator dziennika El Pais.

Finał Ligi Mistrzów zostanie rozegrany 25 maja w Londynie.

Tak opisaliśmy cały mecz!

Manchester United - Real Madryt 1:2 (0:0).
Bramki: dla Manchesteru - Sergio Ramos (48-samob.) ; dla Realu - Luka Modrić (66), Cristiano Ronaldo (69).
Sędzia: Cuneyt Cakir (Turcja). (PAP)
Czerwona kartka: Nani (Manchester, 56).
Manchester United: David de Gea; Rafael (87-Antonio Valencia), Rio Ferdinand, Nemanja Vidic, Patrice Evra; Michael Carrick, Tom Cleverley (73-Wayne Rooney); Nani, Danny Welbeck (81-Ashley Young), Ryan Giggs, Robin van Persie.
Real Madryt: Diego Lopez; Alvaro Arbeloa (59-Luka Modrić), Raphael Varane, Sergio Ramos, Fabio Coentrao; Xabi Alonso, Sami Khedira; Angel Di Maria (45-Kaka), Mesut Oezil (71-Pepe), Cristiano Ronaldo; Gonzalo Higuain.