Martin Ruszkiewicz 17.03.2013

Serie A: Cavani strzela, Napoli utrzymuje drugą lokatę

Urugwajczyk Edinson Cavani trafił dwukrotnie do siatki rywali w spotkaniu 29. kolejki ekstraklasy Włoch z Atalantą Bergamo (3:2). Dzięki zwycięstwu zespół z Neapolu utrzymał drugie miejsce w tabeli.
  • Zespoły z czołówki tabeli odniosły zwycięstwa w 29. kolejce Serie A. O szczegółach Marek Lehnert z Rzymu (IAR)

Cavani pokonał bramkarza rywali po raz pierwszy od 27 stycznia, wykorzystując w czwartej minucie spotkania rzut karny. Drugie trafienie dołożył w 65. min., a gola na wagę trzech punktów strzelił 10 minut przed ostatnim gwizdkiem sędziego reprezentant Macedonii Goran Pandev.

Urugwajczyk jest najskuteczniejszym zawodnikiem Serie A. Ma na koncie 20 trafień, a drugi Stephan El Shaarawy z AC Milan - o cztery mniej.

Zacięty mecz we Florencji

Ciekawie było również we Florencji, gdzie gospodarze pokonali 3:2 Genoę. Drużyna, której piłkarzem od stycznia jest Rafał Wolski, trzykrotnie obejmowała prowadzenie, ale gościom dwa razy udało się odrobić straty. Walkę o przynajmniej jeden punkt utrudnił im Andrea Bertolacci, ukarany czerwoną kartką kwadrans przed końcem spotkania.

Wolski, który nie zadebiutował jeszcze we włoskiej ekstraklasie, i tym razem obejrzał cały mecz z ławki rezerwowych.

W innym spotkaniu trzeci w tabeli AC Milan pokonał na własnym boisku Palermo 2:0. Obie bramki zdobył sprowadzony zimą Mario Balotelli. Reprezentant Włoch wpisał się na listę strzelców już siedem razy w sześciu meczach w barwach "Rossonerich".

Przełożony mecz Interu

Z powodu intensywnych opadów deszczu i śniegu w Genui, swojego spotkania z Sampdorią nie mógł rozegrać lokalny rywal AC Milan - Inter. Nowy termin meczu nie jest jeszcze znany.

Wieczorem Torino Kamila Glika podejmie Lazio Rzym, a inna stołeczna ekipa - AS Roma - zmierzy się z Parmą. Początek obu spotkań o 20.45.

W tabeli prowadzi Juventus z 65 punktami, a o dziewięć mniej ma Napoli. Milan, który bardzo słabo rozpoczął sezon, jest już na trzecim miejscu i do wicelidera traci tylko dwa.