Marcin Nowak 03.04.2013

Liga Mistrzów: PSG - FC Barcelona. Leo Messi jednak zagra w rewanżu?

Po badaniach okazało się, że uraz Lionela Messiego jest mniej poważny niż początkowo przypuszczano.
Lionel Messi (P)Lionel Messi (P)PAP/EPA/CHRISTOPHE KARABA

Piłkarz Barcelony nabawił się kontuzji mięśnia dwugłowego we wtorkowym meczu Ligi Mistrzów z Paris Saint Germain (2:2) i mało realny jest jego występ w rewanżu.
"Wkrótce wrócę, na szczęście nie było to tak poważne" - przekazał Messi za pośrednictwem swojej strony na portalu społecznościowym Facebook.
Według pierwszych prognoz Argentyńczyk miał pauzować przez trzy tygodnie. Po środowych badaniach jest jednak pewne, że nie zagra w najbliższym meczu ligowym z Realem Mallorca. Wątpliwy jest również jego występ w środowym rewanżu Champions League z PSG.
25-letni Messi kontuzji nabawił się w pierwszej połowie wtorkowego spotkania z francuskim zespołem. W 38. minucie strzelił bramkę, ale na drugą połowę już nie wybiegł.
Jeszcze większą przerwę będzie miał obrońca Javier Mascherano, który w zderzeniu z kolegą z drużyny Jordim Albą doznał kontuzji kolana. Na boisko wróci dopiero za około sześć tygodni.
To oznacza, że defensywa stała się największym problemem trenera Tito Vilanovy. Pauzować muszą bowiem także Carles Puyol i Adriano. Szkoleniowiec we wtorek poprowadził Barcelonę po raz pierwszy od grudnia. W ostatnich tygodniach leczył się w Nowym Jorku po operacji nowotworu ślinianki.