Logo Polskiego Radia
polskieradio.pl
Aneta Hołówek 04.04.2013

Łyżwiarze nie mają hali, ale mają wyniki. Piłkarze mają Narodowy, ale ....

- Za pieniądze wyłożone na jeden Stadion Narodowy wybudowalibyśmy sto hal do łyżwiarstwa szybkiego – mówi Wiesław Kmiecik, trener polskiej kadry panczenistów.
Polskie panczenistki w akcjiPolskie panczenistki w akcji PZŁS
Galeria Posłuchaj
  • Łyżwiarze nie mają hali, ale mają wyniki. Piłkarze mają Narodowy, ale .... (Kronika Sportowa/Jedynka)
Czytaj także

W Polsce mamy cztery tory łyżwiarskie w Warszawie, Sanoku, Tomaszowie Mazowieckim i w Zakopanem. Żaden z tych obiektów nie jest zadaszony. Aby trenować w normalnych warunkach, tak jak rywale z innych krajów, Polscy panczeniści wyjeżdżają do Berlina czy Heerenveen.

- Zadaszenie obiektu, który już stoi wcale nie jest takie drogie – mówi trener polskiej kadry mężczyzn, Wiesław Kmiecik. – W każdym dużym mieście mógłby być tego typu obiekt dlatego, że to jest przede wszystkim miejsce do rekreacji. Łyżwiarze potrzebują tylko cztery godziny dzinnie treningu, a w pozostałym czasie obiekt może służyć ludziom – dodaje Kmiecik.

Według trenera tory w Tomaszowie, Sanoku czy w Zakopanem można zakryć wydając na ten cel około 30 milionów złotych. – Warszawa może mogłaby być bardziej reprezentacyjnym obiektem, ale czekamy na decyzje władz, chociaż słyszałem, że niektórzy wyolbrzymiają ten temat i można odnieść wrażenie, że wybudowanie takiego obiektu to jest niewiadomo jakie zadanie, a trzeba dodać, że za pieniądze wyłożone na jeden Stadion Narodowy wybudowalibyśmy sto hal do łyżwiarstwa szybkiego – podkreśla trener.

Polscy łyżwiarze zanotowali w tym sezonie historyczne sukcesy. Zdobyli dwa medale w konkurencjach drużynowych podczas rozgrywanych na olimpijskim torze w Soczi mistrzostwach świata. Indywidualnie Zbigniew Bródka zdobył Puchar Świata na dystansie 1500 m, co nigdy wcześniej nie udało się żadnemu Polskiemu łyżwiarzowi.

ah, polskieradio.pl

tagi: SPORT