Martin Ruszkiewicz 08.04.2013

Hołowczyc drugi na drugim odcinku specjalnym rajdu Abu Dhabi

Krzysztof Hołowczyc zajął drugie miejsce na mecie drugiego odcinka specjalnego rajdu Abu Dhabi, który jest pierwszą rundą mistrzostw świata w rajdach terenowych. Wygrał Hiszpan Nani Roma, który jest liderem klasyfikacji generalnej.
Krzysztof HołowczycKrzysztof HołowczycORLEN Team
  • Jakub Przygoński o poniedziałkowym występie w rajdzie Abu Dhabi (Naczelna Redakcja Sportowa/IAR)

Hołowczyc zajmuje 10. pozycję, a 11. jest Marcin Kaczmarski, który w poniedziałek był 15.

W klasyfikacji motocyklistów Jakub Przygoński zajął piąte miejsce, a siódmy był mistrz świata w motocyklowym enduro Tadeusz Błażusiak - debiutujący w rajdach cross-country. Pierwsze miejsce zajął Brytyjczyk Sam Sunderland.

Wśród kierowców quadów na czwartym miejscu do mety poniedziałkowego etapu dojechał Rafał Sonik. Wygrał Holender Sebastian Husseini.

Dzień wcześniej wyjazd na odcinek specjalny motocyklistów i quadowców powstrzymała burza piaskowa, szalejąca nad trasą.