Aneta Hołówek 03.05.2013

Korona Kielce - Polonia Warszawa: w końcówce meczu Korona odebrała Polonii zwycięstwo

Korona Kielce zremisowała na własnym stadionie 1:1 z Polonią Warszawa w meczu 25. kolejki piłkarskiej T-Mobile Ekstraklasy.
Zawodnik Korony Kielce Pavol Stano (P) walczy o piłkę z Igorem Morozowem (2L) z Polonii Warszawa podczas meczu polskiej Ekstraklasy, 3 bm. Z lewej stoi Piotr MalarczykZawodnik Korony Kielce Pavol Stano (P) walczy o piłkę z Igorem Morozowem (2L) z Polonii Warszawa podczas meczu polskiej Ekstraklasy, 3 bm. Z lewej stoi Piotr MalarczykPAP/Michał Walczak

Świąteczny wieczór na Arenie Kielc rozpoczął Mazurek Dąbrowskiego. Spotkanie Korony z Polonią przyciągnęło na trybuny ponadsześciotysięczną publiczność. Obie drużyny podzieliły się punktami, choć trzeba przyznać, że w tym meczu to gospodarze dominowali na boisku, prezentując pełen walki futbol.
Mecz jednak rozpoczął się fatalnie dla Korony. Po faulu Pavola Stano na Tomaszu Wełnie w polu karnym, sędzia Tomasz Wajda podyktował jedenastkę dla Polonii. Pewnie wykorzystał ją Macedończyk Aleksandar Todorovski.
Mimo straconej bramki, gra kielczan w pierwszej połowie mogła się podobać. Korona dominowała na boisku. Największą szansę na wyrównanie gospodarze mieli w 34. minucie, najpierw po główce Stano, chwilę później po strzale Macieja Korzyma. W ostatniej chwili z linii bramkowej piłkę wybił jeden z obrońców Czarnych Koszul.
Po przerwie Korona nie zmieniła stylu gry. Lepiej na boisku spisywali się także goście. Obu drużynom nie można było odmówić waleczności. Od 64. minuty Polonia, musiała sobie dać radę w osłabieniu. Po drugiej żółtej kartce boisko opuścił Tomasz Hołota.
Mimo braku jednego zawodnika, gościom udało się kilkakrotnie zagrozić bramce Zbigniewa Małkowskiego. W 75. minucie bliski zdobycia gola był Miłosz Przybecki, który przeprowadził szybką kontrę, ale oddał niecelny strzał.
Tuż przed końcem regulaminowego czasu gry Koronie udało się wyrównać. W 87. minucie po precyzyjnym dośrodkowaniu Pawła Golańskiego, bramkę dla kielczan zdobył obchodzący w czwartek swoje 25. urodziny Korzym.
Do końca spotkania obie drużyny starały się przeważyć ostateczną szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Ostatecznie jednak musiały po piątkowym meczu zadowolić się jednym punktem.

Korona Kielce - Polonia Warszawa 0:1

Bramki: 0:1 Aleksandar Todorovski (10. karny), Maciej Korzym (87.) 1:1

Korona Kielce: Małkowski, Golański, Malarczyk, Stano, Lisowski, Zawistowski, Jovanović, Stąporski, Janota, Sierpina, Korzym

Polonia Warszawa: Pawełek, Tosik, Morozov, Wełna, Todorovski, Hołota, Piątek, Grzelczak, Gołębiewski, Tarnowski, Przybecki

W pierwszym piątkowym meczu Zagłębie Lubin zremisowało z Podbeskidziem: >>> Podbeskidzie Bielsko Biała - Zagłębie Lubin: ambitni "Górale" doprowadzili do podziału punktów