Martin Ruszkiewicz 09.05.2013

Bundesliga: Borussia - Bayern. Rafinha ukarany za faul na Błaszczykowskim

Piłkarz Bayernu Monachium Rafinha został zawieszony przez krajową federację na dwa mecze Bundesligi oraz dodatkowo ukarany grzywną 15 tys. euro za faul na Jakubie Błaszczykowskim w spotkaniu z Borussią Dortmund.
Jakub BłaszczykowskiJakub BłaszczykowskiPAP/EPA/JOCHEN LUEBKE

W 65. minucie brazylijski obrońca otrzymał drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę za uderzenie Polaka łokciem. Incydent spowodował przepychanki na boisku i przy ławkach rezerwowych obu zespołów.

Grająca przed własną publicznością Borussia zremisowała z Bayernem 1:1 (w drugiej połowie karnego nie wykorzystał Robert Lewandowski), przerywając w ten sposób serię 14 zwycięstw z rzędu Bawarczyków.

Bayern, który już wcześniej zapewnił sobie mistrzostwo Niemiec, może się jeszcze odwołać od decyzji federacji.

Obie drużyny zmierzą się ponownie 25 maja na londyńskim Wembley w finale Ligi Mistrzów.