Marcin Nowak 19.06.2013

Puchar Konfederacji: Brazylia ograła Meksyk. Popis Neymara

W meczu 2. kolejki grupy A piłkarskiego Pucharu Konfederacji Brazylia pokonała w Fortalezie Meksyk 2:0 (1:0), odnosząc drugie zwycięstwo w turnieju.
Brazylia - MeksykBrazylia - MeksykPAP/EPA/ANTONIO LACERDA

Bohaterem gospodarzy był Neymar, który zdobył gola i zaliczył efektowną asystę przy bramce Jo.

Dla Neymara i Jo gole zdobyte w środowym spotkaniu były drugimi trafieniami w turnieju.
"Canarinhos" zaatakowali od początku meczu i już w dziewiątej minucie objęli prowadzenie, gdy Neymar - nowy zawodnik Barcelony - popisał się efektownym strzałem z woleja. 21-letni zawodnik zdecydowanie wyróżniał się w swojej drużynie. Jeszcze przed przerwą mógł zdobyć następną bramkę, ale tym razem piłka po jego mocnym strzale przeleciała nad poprzeczką.
W 56. minucie znów był bliski szczęścia (płaskie uderzenie obok słupka), podobnie jak dziewięć minut później - wówczas jego groźny strzał obronił Jose Corona.
W końcówce spotkania przewagę uzyskali Meksykanie, ale nie byli w stanie poważnie zagrozić bramce rywali. Na dodatek narażali się na szybkie ataki Brazylijczyków. Po jednym z nich, już w doliczonym czasie gry, Neymar minął w efektowny sposób dwóch rywali i dośrodkował płasko przed bramkę, gdzie formalności dopełnił wprowadzony niedługo wcześniej Jo.
W innym spotkaniu tej grupy Włochy zmierzą się o północy czasu polskiego z Japonią. W meczach pierwszej kolejki "Canarinhos" pokonali Japończyków 3:0, natomiast piłkarze Italii wygrali z Meksykiem 2:1.

Brazylia - Meksyk 2:0 (1:0)